Πέμπτη , 14 Δεκέμβριος 2017
Home / Featured / Ισόπαλες Λαμία και Κέρκυρα

Ισόπαλες Λαμία και Κέρκυρα

Με το σκορ στο 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στη Λαμία και την Κέρκυρα, που άνοιξε την αυλαία της 11ης αγωνιστικής της Super League. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 6’ με τον Παμλίδη, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι του Πίτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Να σημειωθεί ότι οι Φαίακες αγωνίστηκαν σε ολόκληρο το δεύτερο μέρος με εννέα παίκτες, λόγω αποβολών των Σοϊλέδη και Μπαλάφα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Λαμία – Κέρκυρα 1-1

Γκολ:
6’ Παμλίδης (Κέρκυρα), 45’+2’ πεν. Πίτι

Κίτρινες κάρτες:
Παντελιάδης, Κουτρομάνος, Ασίγκμπα – Μπαλάφας, Σοϊλέδης, Γιαννακόπουλος

Κόκκινες κάρτες:
45’+1’ Σοϊλέδης, 45’+4’ Μπαλάφας